BYM 300

Bor Yağı Muadili

Tezgâhlarda ısınmayı önleyen ve makinenin verimli çalışmasını sağlayan yüksek oranda su ile seyreltilerek kullanılabilen çok ekonomik tam sentetik soğutma sıvısıdır. Yağlama ve kaydırma özelliği güçlendirilmiştir. Haznedeki suya % 5 ilave edilir. Metal parçalar kesilirken oluşan ısının düşmesini sağlar. Çevreye zararı yoktur. Biyolojik olarak parçalanır. Bakteri oluşturmaz. Metal yüzeyinde korozyonu önler ve içeriğindeki pas önleyiciler sayesinde yüzeyde koruyucu bir film tabakası oluşturarak ürünü paslanmaya karşı korur. Hızlı etkilidir kayganlık ve temizleme özelliği sayesinde hem etkili soğutma yapar, hem de rahat çalışma ortamı sağlar.
KULLANIM ALANLARI
Soğutma Sıvısı Tüm CNC torna ve borverk tezgâhlarında rahatlıkla kullanılabilir. Ekonomiktir. 100 litre suya 5 litre ilave edilerek çok mükemmel sonuç verir. Refraktometre değeri 2 yi göstermelidir. Alüminyum döküm ve alüminyum profiller ile pirinç malzemelerde refraktometre değerinin 1 olması tavsiye edilir.Soğutma Sıvısı yüksek konsantrasyona sahiptir.
ÜRÜN İÇERİĞİ Alkali maddeler, amin grupları, iyon tutucular, korozyon inhibitörü
FİZİKSEL ÖZELLİKLER pH (% 5 lik çözeltinin) 10,0-10,8 Özgül ağırlık gr./cm3: 1,05-1.15
EMNİYET BİLGİLERİ Yanmaz, çevreye zararı yoktur. Stoklama ve kullanma sürecinde ve atık olarak özel önlem almak gerektirmez. Cildin doğal yağını alarak kurumaya sebep olacağından, koruyucu eldiven ile kullanılması tavsiye edilir.