Hakkımızda

General Kimya 2001 yılında kurulan, merkezi İzmit olan bir satış şirketidir. Bakım Kimyasalları alanında faaliyet gösteren firmamız üretim, araştırma, geliştirme ve satışı kendi bünyesinde bulundurmaktadır.

Türkiye’nin altı bölgesinde faaliyet gösteren firmamız Operasyonlar, İnsan Kaynakları, Müşteri Hizmetleri, Eğitim Departmanları ve Saha Satış Müfettişleri ile 5 Bölge Müdürlüğüne bağlı Satış Danışmanlarına, en iyi desteği vermeye çalışarak, bunun müşterilerimize yansımasını gözlemlemektedirler.

Görevimiz, çevreyi ve insan sağlığını göz ardı etmeden kimyasal sorunlara kalıcı çözümler üretmektir. Bilindiği gibi satış, servisi ile sonuçlanan bir süreçtir. Üstlenmiş olduğumuz misyon ile satış sonrası servis;

• Ürünü kullanıma hazırlama
• Kullanıcı eğitimi
• Ürün eğitimi
• Kullanıcı ve ürün kontrolü
en önemli görevlerimizdendir.

Dünyanın hızla değişime uğraması, teknolojinin her gün gelişmesi ve satış kavramının insanlarda uyandırdığı yeni beklentilere cevap verebilmek için firmamız farklı yollar izlemektedir. Zamanın, insan kaynağına yatırım yapma zamanı olduğunu iyi takip eden firmamız kurumsal yapı çerçevesinde geniş bir organizasyona sahiptir.

Geniş araç filosu, eğitimli ve güleryüzlü çalışanları ile kaliteli hizmet gayreti içindedir. Satış danışmanlarımız Eğitim Sorumlularımız tarafından eğitilip, Bölge Müdürleri tarafından organize edilirken, Saha Müfettişleri tarafından da kontrol edilmektedir. İş disiplinini mükemmel şekilde sağlayarak, profesyonel kadrosu ile hizmet sunmaktadır.

Şirketlerin, bugün ve gelecekte oluşacak rekabet ortamlarında yok olup gitmemesi için gereken misyon, vizyon ve temel değerlerini oluşturmuş olması gerekmektedir. General Kimya bu konudaki çalışmalarını çalışanlarıyla paylaşmakta ve çalışanlarından bu konuda büyük destek almaktadır.

Amacımız daima olayları, yenilikleri ve çözümleri geliştirmektir.

VİZYONUMUZ

Bakım kimyasallarının satışı alanına yenilikleri getiren öncü, takip edilen ve başarıları örnek alınan, bir kuruluş olmak.


MİSYONUMUZ

• Müşteri odaklı olmak,
• Müşterilerimize kaliteli, güvenli ve satış sonrası destekli çağdaş hizmet sunmak,
• Çalışanlarımıza ve müşterilerimize sürekli kalite bilincini aşılamak,
• Maddi ve beşeri kaynaklarımızı sürekli geliştirmek ve iyileştirmek,
• Yaratıcılık ve sürekli gelişim.

TEMEL DEĞERLERİMİZ

Şirketimiz çevre ve insan sağlığı konularına duyarlı, belirlediği kalite politikasına uyan, müşteri odaklı, dürüst, adil, açık, tutarlı ve sürekli gelişen bir firma olmayı, ahlaki ve iktisadi bir zorunluluk olarak görür ve taahhüt eder. Bu anlayış yaşamımızın bir parçasını oluşturur

GENERAL KİMYA ODAK ALANLARI

General Kimya olarak başarımızı üç ana alanda odaklanarak gerçekleştiriyoruz. Her geçen gün bu üç alana verdiğimiz önemi ve dolayısıyla da verimliliği artırıyoruz. Üç ana odak noktamızı iş ortaklarımız olarak görüyoruz.

MÜŞTERİLERE BAKIŞ AÇIMIZ

Müşterilerimiz bizim gelişmemiz için bizi yönlendirirler. İşletmemizin tüm süreçlerini müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak şekilde düzenlemekteyiz. İşletmemiz müşterilerimiz için ve müşterilerimiz sayesinde varolduğunun bilincindedir. Bu bilinçle işletmemiz hangi noktalarda yenilikler yapması ve gelişmesi gerektiğini müşterilerinden öğrenir.

ÇALIŞANLARA BAKIŞ AÇIMIZ

İşletmemizin başarılı olması işletmemizi var eden satışçılarla mümkündür. Çalışanlarımızı ilk seçim aşamasında takımımıza ve kurum kültürümüze uyum sağlayacak kişilerden seçmeye çaba harcıyoruz. Çalışanlarımızın gelişimi ve eğitimi için çeşitli çalışmalar yaparak kişisel kalitelerini artırıyoruz. Üstün başarıları hedefleyen ekibimizle beraber müşterilerimize farklı bir hizmet sunuyoruz.

ÜRETİME BAKIŞ AÇIMIZ

Ürünlerimizi müşterilerimizin beklentilerine cevap verecek şekilde, onlardan gelen bilgiler doğrultusunda sürekli geliştiririz. Ürünlerimizin kalitesine önem veriyoruz, çünkü onların kalitesi, bizim kalitemiz olmaktadır.Saygılarımızla